26 Kasım 2014 Çarşamba

Avukat Hanım Yardım Edin

Değerli takipçilerim merhaba neden böyle bir giriş yaptım bilmiyorum ama olsun artık bir kere girdim. Şimdi sizlere harika bir diziden bahsedeceğim: How to Get Away with Murder. Gerçi nasıl bahsedeceğim pek bilemiyorum neyse ben başlayayım da gerisi gelir. İşte bir tane savunma avukatı var üniversitede profesör derste kendisine yardımcı olması için 4+1 öğrenci seçiyor bunlar da her bölüm ayrı bir davada kadına yardım ediyorlar. Tabi ki böyle her bölüm başka bir davadan bahsedilse de tüm sezonu kapsayan ana bir olayımız da var. İlk bölümün başında görüyoruz ki üniversiteden tatlı bir kızcağız kaybolmuş bölüm sonu bir de bakıyoruz cesedi bulunuyor. ACABA KATİLİ KİM?? AA dizinin asıl olayını söylemeyi unuttum dizi bu 4+1 öğrenciden dördünün bir cesedi yok etmek üzerine tartışmasıyla başlıyor. Yani dizide toplam iki konu var.1) Tatlı kızı kim niye öldürdü? (Gerçi ben burayı hiiiiiiiiiiiç merak etmemiştim zaten katil hakkında daha ilk bölümden tahminleriniz oluyor)

2) Bu flashbacklerin anasını sikeyim yeter artık bu dörtlü kimi öldürdü??? (işte ben bunu merak ediyodum iyi ki de öldürdüler vallahi acaba cinayetten nasıl kurtulacaklar:dd)


Şimdi de karakterlerden bahsedeceğim. Tatata işte karşınızda savunma avukatı, hukuk profesörü, otoriter ama yeri geldiğinde babacan(?????) tavırlar da gösteren zenci hanımefendi Annalise Keating. Şahsen benim favori karakterlerimden birisi çünkü dizilerde güçlü kadın karakterler görmek beni çok mutlu ediyor. Güçlü derken adaleli kollarından bahsetmiyorum tabi ki zekası ve iş ahlakı gerçekten gözleri yaşartıyor. Of hele zenci bir adamın haksız yere hapis yattığı bir bölümde konsey üyesine yaptığı baskı harikaydı. Zenci olmak zor iş tabi. Her neyse Annalise hanımdan bahsediyordum iyi bir karakter ama hiç mi yanlışı yok? Hatasız kul olmaz tabi ki ilk bölümde metresini anında kullanması hiç hoş değildi ama olsun. Affediyorum seni Annalise.of burda çok korkunç ya
Annalise'den bahsetmişken gavat kocası Sam'den bahsetmemek olmaz. Allah senin bin belanı versin Sam senden tiksiniyorum keşke ölsen. Annalise gibi Sam de üniversitede profesör ama psikiyatrist sanırım. Ya adamın karakteri o kadar gereksiz ki burada hiç bahsetmek istemiyorum fakat BU ADAM RESMEN AJAN COULSON????


vallahi de o

Eveeeeeeet geldik 4+1e. En sevdiğim karakterden başlıyorum. Connor Walsh. Bu karakter karşısında kelimeler kifayetsiz kalıyor gerçekten. Öncelikle kendisi tam bir ahlaksız davaları çözerken cazibesini kullanmaktan çekinmiyor. Zeki diyeceğim ama gruptaki herkes zeki olduğu için bundan bahsetmeye pek gerek yok. Ama tabi ki kimse mükemmel değil kendisi zor durumlarda soğukkanlı kalamıyor ve malesef giydiği kabanla ülkücülere benziyor ama olsun. Ben seni böyle de severim ikimiz için de soğukkanlı kalırım Connor. Umarım bir an önce doğru yolu bulur ve benimle evlenirsin.

ilanı

aşk 

ediyorum

benimle

evlenir

misin

En sevdiğim ikinci karakter tabi ki de Asher Millstone. Birçoğunuz onu muhteşem kız tavlama tekniğiyle tanıyor ve emin olun ki bu muhteşemliğini dizide de koruyor. Şerefsiz, zengin bebesi, her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyor falan ama izlemesi bayağı eğlenceli çünkü aptal hareketleri ve muhteşem yüz ifadeleriyle bol bol güldürüyor. Ayrıca harika bir tarzı var renkli renkli ne de güzel giyiniyor tatlış.
Sessiz sakin takılan yere bakıp yürek yakan Laurel Castillo'yu dizinin ilk bölümünde Annalise'den azar işitirken tanıyoruz. Aa bak Annalise Hanıma orada da gıcık olmuştum o her şeye atlayan kıza tek bir şey demedi bu kızcağıza hemen laf etti. Gerçi bu da az değil bırak çocuk cevaplamaya çalışsın İŞTE REKABETÇİ EĞİTİM SİSTEMİ İNSANLARI NE HALE GETİRİYOR. Neyse ben bu kızcağızı da seviyorum Annalise boşuna sessiz olanlardan kork dememiş en çok dikkat çeken 2 karakter ceset görünce korkudan altına sıçarken Wes'le bu tamam sakin olun şş alt tarafı ceset ya dexterdaki gibi yapıcaz kurtulucaz işte havasındaydılar.
dizi oyuncusu da olsalar onlara da halı taşıttırıyolarmış demek kiEvet yukarıda Wes dedin ama kim bu Wes?? Wes Gibbins fakat ben dizi boyunca çocuğa wes demedim vay be dean thomas'a bak ne hale gelmiş büyüyünce dedim. Şahsen beni çok sıkıyor ama bazen eğlenceli olabiliyor. Ayrıca gittin ne salak bi kıza aşık oldun ya hof cidden midem bulanıyor sizi görünce ben sizi ilk başta Laurelle şiplemiştim. Kaçırdın gül gibi kızı aferin sana gerizekalı.Michaela Pratt ay bu kız beni deli ediyor gerçekten. Beşli içinde en sevmediğim bu zaten prom queen diyorlar buna. Hırslı falan aslında hoş bir kızcağız başlarda seviyordum eğlenceliydi, sınavları dert edip Annalise'e laf ediyordu ama  herkese tepeden bakıyor, en güçlünüz benim havasına giriyor fakat anca gücü yettiği kişilere. Hahahay zenci kaynanana nasıl tıpış tıpış döndün ama?? İşte sana olan sevgim de orada bitti zaten hiç kusura bakma. Umarım ölürsün.


Frank Delfino. Of senden de hiç hoşlanmamıştım ama şerefsiz insan seviyorum ne yapayım üç takımlı takım elbiselerin çok güzel. Ayrıca Buffy'den tanıyormuşum seni aferin iyi yapmışsın orada oynamakla. Yakışıklı da adamsın git biraz düzel beyninle düşün arada.


vay sen neymişsin be frank

Bonnie. Bu kadını da arada bir Lana Banana'ya benzetiyordum ama sonradan o kadar da alakaları yok be dedim. Neyse bu da biraz salak böyle hemen kanıyo falan ayrıca erkek seçimi berbaaaaaat. Umarım kendini düzeltir.

Oliver. Vallahi karakter gibi karakter ben bu çocuğu çok seviyorum keşke arkadaşım olsa kendi halinde sessiz sakin takılıyor allahım ya :> Seni çok üzüyorlar falan diyecektim ama yaptığın sürprizlerle de şaşırttın seninle gurur duyuyorum gerçekten.içim yandı

Rebecca Sutter. Bu kızı sona bıraktım çünkü bu kızdan gerçekten çok nefret ediyorum ya allahın cezası gitti zaten Wes'i kendine aşık etti bunu nasıl yaptı bilmiyorum. Aslında bunu oynayan kızcağızı ben çok severdim The Killing'de ölen kızı oynamıştı ne de güzel ne de tatlıydı. Ama şu an nefret ediyorum gerçekten zor kız tripleri beni çok uyuz ediyor. Tamam anladıkkkk en underground sensin anladıkk en asi sensin.Evet bu yazıyı neden yazdım bilmiyorum. Eğer entrikalı, katil kimli, İTİRAZ EDİYORUM HAKİM BEY SANIĞIMI YÖNLENDİRİYORlu dizileri seviyorsanız mutlaka izlemelisiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder